Delicious facebook RSS ارسال به دوستان ذخیره خروجی XML خروجی PDF
کد خبر : 236204
تاریخ انتشار : 22 اسفند 1396 9:22
تعداد بازدید : 1164

برگزاری نشست مبلّغان رسانه ای در قم

برگزاری نشست مبلّغان رسانه ای در قم

برگزاری نشست مبلّغان رسانه ای دفتر تبلیغات اسلامی و پیش نشست نخستین اجلاسیه فضلا و روحانیون رسانه ای حوزه های علمیه

این نشست با حضور حجت الاسلام و المسلمین رفعتی مشاور عالی و دستیار رسانه ای مدیر حوزه های علمیه و حجت الاسلام روستا آزاد معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده دین و رسانه، دکتر علیرضا پویا رئیس دانشکده دین و رسانه و رئیس کمیسیون رسانه های دیداری و شنیداری اجلاسیه در این نشست، ضمن اشاره به جایگاه نهاد حوزه علمیه در میان نهادهای دیگر، تصریح کرد: نسبت نهاد حوزه علمیه به نهادهای دیگر نسبت طولی است و حوزه علمیه لازم است نسبت به دیگر نهادها اشراف فکری داشته باشد.

ایشان همچنین با اشاره به اهمیت رسانه به عنوان اساسی ترین ابزار جنگ نرم، داشتنِ علم عمیق از معارف دینی، آراسته بودن به اخلاق عملی و تهذیب نفس، آشنایی با مسائل جامعه و نیز مسلّح بودن به دانش رسانه ای را از شروط موفقیت فضلا و روحانیون در عرصه رسانه ها دانست.

در ادامه این نشست، حجت الاسلام و المسلمین رفعتی مدیر شبکه جهانی ولایت پس از اشاره به ضرورتِ تحقق بخشیدن به رسانه دینی، مهم ترین اهداف برگزاری اولین اجلاسیه فضلا و روحانیون رسانه ای حوزه های علمیه را برشمرد. ایشان یکی از مهم ترینِ این اهداف را، هویت بخشیدن به فضلای رسانه ای توسط حوزه علمیه دانست و بر این نکته مهم تأکید کرد که اخلاق رسانه، فقه رسانه و فلسفه رسانه از جمله مهم ترین مباحثی هستند که لازم است در حوزه علمیه به صورت تخصصی و به تفصیل درباره آن ها بحث شده و کرسی های علمی و نظریه پردازی در این موضوعات برگزار شود.

در پایان این نشست، از گروه های تبلیغی و همچنین مبلغان نمونه رسانه ای تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است نخستین اجلاسیه فضلا و روحانیون رسانه ای حوزه های علمیه 30 فروردین ماه 1397 در سالن همایش های مدرسه علمیه امام موسی کاظم (ع) برگزار خواهد شد.


ثبت شده توسط : سایت

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :

تمامي حقوق اين سايت متعلق به دانشکده صدا و سيما قم است.